Shenjat më me fat, lexoni horoskopin për datën 10 nëntor 2018

DASHI

Do të jeni më optimistë se zakonisht  duke gjetur  dhe zgjidhje për disa probleme. Në ambientin e punës duhet të evitoni të bëni sipas kokës tuaj. Në aspektin afektiv mos prisni por merrni dhe ju iniciativën i pari.

DEMI

Ndikimet yjore do të jenë mjaft pozitive duke pasur sot të reja të këndshme në të gjithë sektorët. Në ambientin e punës d të jeni mjaft aktivë e do ti keni idetë e qarta. Në aspektin afektiv do të bëni një shëtitje të këndshme nën shoqërinë e partnerit tuaj.

BINJAKET

Një iniciativë tuaja do të rezultojë  pozitive duke përmirësuar më shumë jetën tuaj. Në ambientin e punës kini kujdes të mos bëni zgjedhje të nxituara. Në aspektin afektiv do të jeni mjaft tërheqës.

GAFORRJA

Tonet e ashpra nuk ju përkasin juve, ndaj bëni mirë të mos i përdorni tek persona që  nuk kanë lidhje drejtpërdrejt me ju. Në ambientin e punës do u jepni më shumë kohë e hapësirë kolegëve që ju rrethojnë për të shprehur gjithsecili idetë e tij.

LUANI

Gjatë ditës së sotme yjet ju ftojnë të bëni një bilanc serioz për të parandaluar çdo paqëndrueshmëri në aspektin tuaj ekonomik e të jeni të qetë edhe në të ardhmen. Në ambientin e punës do të jeni të vlerësuara për iniciativat tuaja.

VIRGJERESHA

Do të nxiteni nga një familjar i juaj për të marrë përsipër më shumë përgjegjësi. Në ambientin e punës do të josheni nga një propozim interesant. Në aspektin afektiv do të ndiqni instinktin tuaj për të marrë një vendim të rëndësishëm.

PESHORJA

Do të keni një dëshirë për më shumë pavarësi për tu marrë me hobet tuaja. Në ambientin e punës do të shikoni gjithçka me një sy  kritik duke analizuar gjithçka në sjelljen e kolegëve tuaja.

AKREPI

Do të stimuloheni nga mundësi të reja dhe interesante të cilat do ju hapin rrugë të reja. Në ambientin e punës do të shijoni fitoret e sforcimeve tuaja. Në aspektin afektiv do të kaloni një mbrëmje të këndshme .

SHIGJETARI

Gjatë ditës së sotme do të keni mundësi të ritakoni disa miq të vjetër duke kaluar me ta momente argëtimi. Në ambientin e punës kjo fazë rezulton të jetë mjaft pozitive. Në aspektin afektiv do të keni një ballafaqim me partnerin për disa gjëra që ju kanë shqetësuar kohët e fundit.

BRICJAPI

Do të kërkoni ndershmëri dhe qartësi nga ana e atyre që ju rrethojnë duke larguar prej vetes personat negativë. Në ambientin e punës do të nxirrni përfitime nga një situatë që e mendonit të përfunduar.

UJORI

Një surprizë nga ana e partnerit tuaj do ju mbushë me humor. Në ambientin e punës do ju kërkohet më shumë vëmendje sidomos nëse ju kërkohet më shumë vëmendje. Një këshillë: lërini mënjanë hollësirat.

PESHQIT

Një event i rëndësishëm do të ndryshojë jetën tuaj. Në ambientin e punës nuk duhet të bëni premtime nëse e ndjeni që nuk mund ti mbani dot. Në aspektin afektiv një person mjaft tërheqës do ju shfaqet si me magji.