Parashikimi i motit për në fundjavë, ja çfarë rezervon

Parashikimi imotit, gjatë fundjavës do të dominojnë kthjellimet në të gjithë territorin në pjesën më të madhe të orëve, por vranësirat paraqiten kalimtare, parashikon Meteoalb.

Temperaturat e ajrit mbeten të ulëta gjatë natës dhe orët e para të ditës, por mesdita mbetet me temperatura relativisht të larta.

Maksimumi në zonat malore varion nga 16 – 20°C, ndërsa në bregdet dhe zonat e ulëta, pritet që maksimumi termik të ngjitet mbi 25°C.