Personazhet “mediokër” si Klinton Zeqiraj/ Kur do të ndalojnë së kërkuari vëmendje me lakuriqësi!

Zakonisht nuk merremi me personazhe mediokre, që nuk i japin asgjë të mirë dhe përfituese publikut. Por në radhë të parë si qytetarë të këtij vendi dhe në radhë të dytë si gazetarë, ndjejmë detyrimim për të “vjellë vrerin” që na shkaktojnë prototipa si Klinton Zeqiraj.

Nuk ja vlen të merremi me paraqitjen dhe mënyrën e të folurit se është diçka personale dhe nuk duam të përdoret si propagandë kundër “LGBT-së”. Nuk kemi asgjë me pjestarët e këtij komuniteti, ama na vjen “të gjuajmë me gurë” ata që mohojnë se janë pjesë e këtij komuniteti, duke u kamufluar nën shoqërinë e vajzave të bukura.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Rasti i fundit i Klinton Zeqirajt është gjoja e dashura e huaj pas të cilës hiqet si marrëzisht i dashuruar. Cinizmi i tij arrin aq larg sa me të ëmën shfaqet në emisone televizive për të treguar marrëdhënien e shëndetshme. Si të mos mjaftonte, së fundmi kërkon të pushtojë portalet me setin fotografik që po realizon me robdishan. -O Klinton, ti bie shkurt, nuk i “rruhet” njeriu për ty, marrëdhëniet e tua dhe lakuriqësinë me të cilën kërkon të tërheqësh vëmendje.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Nuk na del inati për faktin se të japin se të bëjnë lajm kot. Se këtu ku je ke arritur veç me intriga e mashtrime, shoqëri e dashuri fallco. Jo se je në ndonjë pikë, por fakti që shfaqesh në ekran, atyre që të njohin nga afër i bën t’ju dhembin sytë.

E dashura aktuale është viktima e radhës, siç kanë qenë shumë vajza të show bizz-it, të cilat i mashtroje duke ju premtuar dashuri pa kushte dhe i përdorje për të prekur famën. Por nuk merret fama në kurriz dhe djersë të askujt. Ke tentuar e provuar në 100 mënyra, nuk ke bagazh dhe as imazh për ekran.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Të bësh si karagjoz është e thjeshtë por më beso se më i famshëm dhe i dashur është “Ujku Cërrikut”, se ju! Ndaj dashuritë e telenovelave dhe marrëdhëniet perfekte mos na i shit ne që të njohim dhe e dimë sojin tënd. Lëre vajzën e botës të qetë, të bëje jetën e saj se nuk do nxjerrësh gjë në dritë nga marrëdhëniet fallco.

Dil hapur e trego identitetin e vërtetë, besomë që do të t’duartrokisnim!

P.S. (asgjë personale, thjesht irritim për pafytyrësinë dhe cinizmin e përdorur për të përqafuar famën!) /InfoPressAlbania(E. D/

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm